Zobacz jak potrzebny jest dobór idealnych kosmetyków dla naszej cery

Część spośród nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem skóry. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy wyjątkowo istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać […]

Część spośród nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem skóry. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy wyjątkowo istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać puder na uroczyste wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Ponadto, wskazane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo precyzyjnie kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a dodatkowo matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć efekt nieskazitelnej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w wspaniały sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo rzadkiej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych wskazówek. Wiemy dobrze, że wybór odpowiedniego podkładu jest niezwykle skomplikowany.

Część z nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najlepiej jest dobrać podkład do typu cery. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy zastosować podkład nawilżający i równocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład posiadał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani też za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, ponieważ te wyróżniki są kwestią indywidualną. Namawiamy do specjalistycznego zweryfikowania typu skóry, gdyż z pewnością ułatwi to wybór wszelkich używanych kosmetyków.

Dodaj komentarz