Turbosporężarki dla Twoich wnętrz, zobacz więcej tutaj

Turbosprężarka to maszyna wirnikowa. Wykorzystuje się ją do doładowania silnika spalinowego. Zwiększa sprawność i moc silnika poprzez wepchnięcie dodatkowego powietrza do komory spalania. Turbosprężarki wykorzystuje się w samochodach osobowych i ciężarowych. W motoryzacji wykorzystuje się doładowanie twinturbo. W przemyśle lotniczym stosuje się turbosprężarki wielostopniowe. Przy takim doładowaniu powietrze podawane jest przez szereg postawionych blisko siebie […]

Turbosprężarka to maszyna wirnikowa. Wykorzystuje się ją do doładowania silnika spalinowego. Zwiększa sprawność i moc silnika poprzez wepchnięcie dodatkowego powietrza do komory spalania. Turbosprężarki wykorzystuje się w samochodach osobowych i ciężarowych. W motoryzacji wykorzystuje się doładowanie twinturbo. W przemyśle lotniczym stosuje się turbosprężarki wielostopniowe.

Przy takim doładowaniu powietrze podawane jest przez szereg postawionych blisko siebie turbosprężarek. W wyglądzie i użytkowaniu turbosprężarek można znaleźć minusy i plusy jednak zdecydowana większość użytkowników uważa, że stanowi ona skuteczne rozwiązanie i skutecznie ułatwia pracę silników wysokoprężnych. Spora przewaga walorów nad wadami sprawiła, że zdecydowana większość montowanych obecnie silników wysokoprężnych ma zamontowane turbosprężarki. Turbosprężarki są także coraz częściej używane w silnikach iskrowych.