Sprawdź jak właściwie wstawić drzwi do swojego domu

Ostatnim razem namawialiśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy jednoczesnym wstawianiu nowych drzwi. Udostępnimy Państwu kilka informacji, na ten temat. Na początku należy pamiętać, aby po wcześniejszym wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest zastosowanie pianki poliuretanowej, ale zdecydowanie pewniej jest umieścić ościeżnicę […]

Ostatnim razem namawialiśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy jednoczesnym wstawianiu nowych drzwi. Udostępnimy Państwu kilka informacji, na ten temat. Na początku należy pamiętać, aby po wcześniejszym wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest zastosowanie pianki poliuretanowej, ale zdecydowanie pewniej jest umieścić ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, gdy będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować ostrożność a także, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, gdyż przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne miejsca i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już właściwie zaschnie, wówczas można przejść do kolejnego etapu. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze tworzą się wolne odstępy, znakomitym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które instaluje się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w kolorze drzwi. Jeśli już jest dokładnie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad doborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Bowiem, drzwi można otwierać na wiele sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Wszystko jest uzależnione od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do małych wnętrz zaleca się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej ująć je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, rodzaj drzwi wewnętrznych jest uzależniony od tego, jakie jest pomieszczenie, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień dzisiejszy sugeruje się montaż systemów przesuwnych, ich niezaprzeczalną zaletą jest oszczędność miejsca, gdyż nie potrzebują one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednakże, aby je zamontować, należy pamiętać, aby zachować puste miejsce na ścianie, po jakiej będą prowadzone drzwi.

Jeżeli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego typu drzwi wewnętrznych, wówczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej nazywane drzwiami łamanymi, często używane w wejściu do kuchni.

Dodaj komentarz