Poduszka profilowana – profilaktyka zachorowań

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia, dlatego od tego jak i na czym śpimy zależy zdrowie naszego kręgosłupa. To bujda, że mięciutkie, wypchane pierzem poduszki umożliwiają nam komfortowy i zdrowy sen. Zbyt mała i zbyt duża poduszka powoduje napięcie mięśni oraz codziennie bóle pleców Odpowiednie ułożenie pleców podczas odpoczynku nocnego jest bardzo istotne dla […]

W łóżku spędzamy sporą część naszego życia, dlatego od tego jak i na czym śpimy zależy zdrowie naszego kręgosłupa.

To bujda, że mięciutkie, wypchane pierzem poduszki umożliwiają nam komfortowy i zdrowy sen. Zbyt mała i zbyt duża poduszka powoduje napięcie mięśni oraz codziennie bóle pleców Odpowiednie ułożenie pleców podczas odpoczynku nocnego jest bardzo istotne dla wspomagania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób działania przeciw dolegliwościom bólowym i zwyrodnieniom kręgosłupa jest wybór poduszki ortopedycznej, która zagwarantuje odpowiednie położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne redukują ból kręgosłupa podczas snu, likwidują mrowienie rąk, rozmasowywują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają krzywiznom pleców, pozwalają na odpowiedni przepływ krwi, niwelują bóle głowy oraz karku, zapobiega tworzeniu się zmarszczeń na szyi.
Kształt poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką zazwyczaj wybieramy w czasie snu. Poduszka powinna być także dobrana na podstawie szerokości barku oraz ciężaru i wzrostu danej osoby.

Odpowiednia poduszka ortopedyczna charakteryzuje się odpowiednim poziomem twardości. Celem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w linii prostej, odciążenie odcinka szyjnego oraz zluzowanie mięśni karku oraz ramion. Idealnie kupiona poduszka pozwala na zachowanie głowy w najlepszej dla niej pozycji.

Istotny jest materiał, z którego wykonana jest poduszka ortopedyczna. Najbardziej cenione poduszki są wyprodukowane z pianki z pamięcią. Pianka cechuje się wolnym odzyskiwaniem kształtu po nacisku. Pianka ta tłumi wibracje, reaguje na temperaturę ciała, pod wpływem ciepła stając się bardziej miekką. Jeśli zmienimy polożenie ciała poduszka na nowo dostosuje się do położenia naszego ciała.

Trzeba pamiętać o tym, że po kupnie poduszki powinniśmy spodziewać się pogorszenia odprężenia podczas wypoczynku. Powinniśmy się do niej przystosować co trwa zwykle od dwóch do czternastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest bezkonkurencyjna w trosce o zdrowy i sprawny kręgosłup.

Dodaj komentarz