Jaką wybrać poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna B4 jest niezwykle ważnym elementem higieny kręgosłupa, ale w spełnieniu tej funkcji kluczowe jest idealne jej dobranie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przy odpowiednim doborze, profilowane poduszki, nazywane także poduszkami ortopedycznymi stanowić powinny najwłaściwsze podparcie dla kręgów na odcinku szyjnym podczas długich godzin snu. Decydując się na poduszkę anatomiczną powinno się zwrócić sporą uwagę […]

Poduszka ortopedyczna B4 jest niezwykle ważnym elementem higieny kręgosłupa, ale w spełnieniu tej funkcji kluczowe jest idealne jej dobranie do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Przy odpowiednim doborze, profilowane poduszki, nazywane także poduszkami ortopedycznymi stanowić powinny najwłaściwsze podparcie dla kręgów na odcinku szyjnym podczas długich godzin snu.

Decydując się na poduszkę anatomiczną powinno się zwrócić sporą uwagę na jej wysokość. Pacjenci śpiący na boku o nie zbyt szerokich ramionach powinni kupić poduszkę niższą niż pacjenci o ramionach szerszych. Osoby śpiące na plecach powinny korzystać z poduszek ortopedycznych B4 o niższym profilu, niż osoby śpiące na boku. W ułożeniu na wznak fantastycznie sprawdzają się poduszki z podcięciem w środku, które znakomicie stabilizują ułożenie głowy. Istotny problem pojawia się, gdy zasypiamy na brzuchu. Jest to pozycja najgorsza dla kręgów szyjnych i w takim przypadku poduszka profilowana powinna być zdecydowanie bardziej płaska i miękka. Śpiąc w pozycji na brzuchu nie zaleca się korzystać z poduszek profilowanych, za wyjątkiem tych, które są do tego przeznaczone.

Oprócz kształtów i wysokości poduszki ortopedycznej niezwykle ważny jest rodzaj i jakość tworzyw wykorzystanych do jej produkcji. Poduszki profilowane tworzone są najczęściej z tworzyw termoelastycznych (zmieniających swą giętkość pod wpływem wzrostu temperatury ciała – poduszki zapamiętujące kształt), z lateksu (materiał uzyskany z soku mlecznego roślin kauczukowych) oraz z standardowych pianek poliuretanowych.

I tu pojawia się problem jakości. Niestety tanie poduszki nie zawsze wykazują się odpowiednią elastycznością, zwykle są zbyt twarde, i zamiast zmniejszać napięcia mięśniowe, wywołują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki, doskonale dobrane, zapewniają umięśnieniu szyi i ramion pełen relaks, polepszają jakość snu, likwidują chrapanie oraz zmniejszają ból w obrębie szyi i barków.

Kupno dobrze dopasowanej poduszki ortopedycznej niestety za każdym razem związany jest z niemałym wydatkiem i można obiektywnie stwierdzić, że jest to ich jedyny mankament.

B4 Valde

Dodaj komentarz