Depilacja laserowa jako postać długofalowego likwidowania owłosienia

Depilacja to eliminowanie włosów z pomocą światła lub przy pomocy lasera. Salony kosmetyczne promują ową formę depilacji laserowej jako produktywną, długofalową i miłą, albowiem fotodepilacja bazuje na zastosowaniu ukazywanego światła do wyeliminowania niekoniecznego bujnego owłosienia, jednocześnie jasnego jak i brązowego. Urządzenie do fotodepilacji umieją wyłonić typ skóry, głębokość a także obszar, stąd czynniki wspomniane mają […]

Depilacja to eliminowanie włosów z pomocą światła lub przy pomocy lasera. Salony kosmetyczne promują ową formę depilacji laserowej jako produktywną, długofalową i miłą, albowiem fotodepilacja bazuje na zastosowaniu ukazywanego światła do wyeliminowania niekoniecznego bujnego owłosienia, jednocześnie jasnego jak i brązowego. Urządzenie do fotodepilacji umieją wyłonić typ skóry, głębokość a także obszar, stąd czynniki wspomniane mają wagę na skuteczność owego precedensu. Wszakże trzeba pamiętać, iż depilacja laserowa bywa najlepsza gdy manewr urzeczywistniony bywa w początkowej fazie życia owłosienia zatem w anagenie. Bowiem ciąg owłosienia nie bywa zespolony powinno się przeprowadzić kilka manewrów, żeby w każdym momencie mogły ulec destrukcji kolejne części anagenowych mieszków. Urządzenie reaguje też na fototyp cery a także barwę włosów.

Zauważalność zabiegu jest zwiększona na ewentualność włosków przyciemnionych przy równocześnie jaśniutkiej cerze. Jest to rezultat powiększonej ilości melaniny we włoskach brązowych, jaka pochłania energia lasera ukazując koagulacje cebuli włoska. Blada skóra natomiast wzbudza, że energia bywa zwłaszcza wchłaniana przez włosek, a nie przez tkanki.